Holzberg Jeseníky | ubytování, wellness, restaurace | +420 722 175 749 | recepce@holzberg-jeseniky.cz

en de

Sjezdové areály

Většina lyžařských areálů je soustředěna v horských údolích. Díky umělému zasněžování je však v Jeseníkách provozována i celá řada menších středisek.

Lyžařský areál Annaberg – rozhraní Andělské Hory a Suché Rudné

V lyžařském areálu Annaberg (700 – 821 m n. m.) se nachází dvě upravované sjezdovky na slunném jihovýchodním svahu o délce 650 m. Dětské hřiště se nachází ve spodní části areálu nedaleko bufetu. Je vybaveno dětským vlekem. Kromě sjezdovek mohou lyžaři využít volný terén okolo hlavní sjezdovky. Naši ubytovaní hosté mohou využít 10% slevy jízdného v tomto středisku.

Informace z lyžařského areálu

Skiareál Karlova studánka

Ski Areál Karlova Studánka nabízí 300 m dlouhý vlek se stejně dlouhou sjezdovkou. Sjezdovka, která je denně strojově upravována, je také uměle zasněžována. Ski areál nabízí denně večerní lyžování na plně osvětlené sjezdovce. Občerstvení je zajištěno přímo v areálu. Dle dohody je možno zajistit i lyžařskou školu. Půjčovna lyžařského vybavení a skiservis jsou vzdáleny cca 1 km od Skiareálu.

Lyžařský areál Malá Morávka – Karlov

Areál Malá Morávka – Karlov pod Pradědem (700–940 m n. m.) je považován za jedno z největších středisek Jeseníků – více než 20 lyžařských vleků a nespočet sjezdovek všech druhů obtížností dokáže potěšit kohokoliv od začátečníků po velmi zdatné lyžaře. V areálu najdete také dva snowparky a nově zbudovaný běžecký areál.
V okolí areálu je síť placených parkovišť. Autobusem je možné spojení z Malé Morávky, odkud také v sezoně do areálu zajíždí skibus. Vlakem se lze dostat do Malé Morávky.

Lyžařské středisko Praděd – Ovčárna

Lyžařské středisko Praděd – Ovčárna rozkládající se na nejvyšší moravské hoře (1491 m.n.m.) je nejvýše položeným centrem zimních radovánek v České republice. Hora, která má v mnoha ohledech ledovcové parametry, nabízí vynikající sněhové podmínky, které mnohdy umožňují lyžování od konce října až do začátku května. Nástupiště šesti vleků je v nadmořské výšce 1300 m n.m.