Holzberg Jeseníky | ubytování, wellness, restaurace | +420 722 175 749 | recepce@holzberg-jeseniky.cz

en de

Lázně

Ten, kdo zatouží po odpočinku, může strávit příjemné chvíle relaxace v lázních, kterých je v Jeseníkách celá řada. Čekají zde na Vás horké a studené léčivé prameny, koupele, relaxační a intenzivní regenerační pobyty i promenádní koncerty.

Karlova Studánka

Lázně Karlova Studánka (Karlsbrun) leží v nadmořské výšce 780 m n.m. uprostřed hlubokých lesů. Je známa svými klimatickými lázněmi a nejlepší čistotou ovzduší v ČR. Prameny železité kyselky jsou známé od poloviny 16. století. Roku 1780 byl postaven první dřevěný lázeňský dům. Soubor dřevěné lázeňské architektury, léčivé prameny a geologická expozice patří k nejkrásnějším místům v Jeseníkách.

Lázně Jeseník

Priessnitzovy léčebné lázně navazují na tradici svého zakladatele a zároveň se nevyhýbají nejmodernějším léčebným postupům. Mezi unikátní metody patří computerová kineziologie, která před časem vznikla v rámci kosmického výzkumu, a při které terapeut s pomocí vyšetření a speciálního počítačového programu stanoví diagnózu a postup, jak příčiny bolesti odstranit.

Lázně Dolní Lipová

Lázně jsou zaměřeny na léčbu chronických kožních nemocí, onemocnění žláz s vnitřní sekrecí, metabolických poruch a pohybového aparátu. Léčba obezity, realizovaná podle nejnovějších poznatků moderní medicíny, je tradiční a dlouholetou indikací lázní.

Termální lázně Velké Losiny

Lázeňská péče a služby v kombinaci s klidným prostředím a krásnou přírodou učinily z Velkých Losin vyhledávanou turistickou destinaci. Termální lázně Velké Losiny patří mezi nejstarší a nejznámější moravské lázně s dlouholetou tradicí. Léčivé termální prameny mají blahodárné účinky na pohybový aparát a nervovou soustavu a jejich teplota se pohybuje okolo 36°C . Prameny jsou využívány k léčebným koupelím a k napájení vnitřního i venkovního bazénu, které doplňuje celá řada lázeňských, relaxačních a wellness procedur. Lázně jsou zasazeny do krásného prostředí lázeňského parku se stoletými vzrostlými stromy, spoustou rododendronů a azalek, který se na jaře stává ozdobou celého okolí.