Adrenalin

Hlavní stránka » Kudy, kam a jak?! » Léto v Jeseníkách » Adrenalin a vodní sporty

Léto v Jeseníkách nabízí velké množství příležitostí jak využít volný čas u vody. Těm, co vyhledávají silné zážitky, poskytují Jeseníky atraktivní přírodní lokality i vybudované areály pro pěstování adrenalinových aktivit.

Vodní nádrž Slezská Harta

Vodní nádrž Slezská Harta byla vybudována na řece Moravici v roce 1997. Sypaná hráz dosahuje výšky 65 m, hloubka je zde 62 m. Délka přehrady 17 km, šířka 1,7 km. Má víceúčelovou funkci – zajišťuje povodňovou ochranu, zlepšuje průtoky v tocích v době sucha, slouží k chovu ryb, sportovnímu a rekreačnímu rybaření, vodním sportům a plavbám na jachtách, plachetnicích či malých plavidlech. Pro zájemce je k dispozici i půjčovna vodních plavidel.

Kuželna Světlá Hora

Kuželna se čtyřmi drahami a s občerstvením se nachází ve Světlé Hoře, 5 km jihovýchodně od Suché Rudné.

Motokáry Bruntál

Bruntálské motokáry nabízí pravé závodnické vyžití na kryté motokárové trati. Celková délka tratě je 300 m. Více než 30 zatáček se střídá v technických a rychlých pasážích, průměrná rychlost se blíží 60 km/hod.

Horské minikáry Kouty nad Desnou

Ski Areál Kareš nabízí atraktivní zábavu pro celou rodinu v podobě horských minikár. Na start Vás vyveze pozemní výtah a pak už záleží jen na odvaze a šikovnosti každého zájemce, s jakou rychlostí celou dráhu projede. Koho omrzí minikáry, může vyzkoušet koloběžky či kolečkové lyže.

Horské minikáry Ramzová

Na start budete rovněž vyvezeni pozemním výtahem do 350m a pak už záleží na Vaší odvaze, jakou rychlostí projedete 855m dlouhou dráhu. Dráha se nachází přímo vedle penzionu Haltmar v Ramzové.

Sportovní areál KASTE Petříkov

Sportovní areál KASTE najdete ve známém středisku zimní i letní rekreace Petříkov u Ostružné v Jeseníkách. Součástí areálu je letní bobová dráha, atraktivní a bezpečné sportovní zařízení, první svého druhu v České republice. Můžete zde volit optimální rychlost i styl jízdy, je vhodná pro dospělé i pro děti.